Vzhledem k situaci s koronavirem, zvýšené poptávce po produktech a zavření některých skladů našich dodavatelů, prosíme o trpělivost při vyřizování vašich objednávek. Budeme se snažit je vyřizovat v co nejkratším termínu.

Achiote - Bixa orellana 100g

Díky obsaženým látkám byla achiote užívána v Jižní Americe ještě dávno před objevením Ameriky Evropany.

Můžeme doručit do:
20.4.2021
1 - 3 dny
Kód: 2866
Značka: World Herbs
155 Kč
Kategorie: BYLINY

Achiote (Annato) je amazonský keř nebo nevelký, silně rozvětvený strom, dorůstající 5 - 10 metrů. Díky léčivým látkám, obsažených v této bylině, byla achiote užívána v Jižní Americe ještě dávno před objevením Ameriky Evropany. I dnes tam má významné místo díky příznivým účinkům na organizmus. Semena plodů této byliny se používají k výrobě žlutooranžového barviva. Toto barvivo se používalo ke zdobení těla, barvení vlasů. ale i do potravin jako náhražka za drahý šafrán

Bohužel díky nařízení Evropské unie nemůžeme poskytnout konkrétní informace. Bylinu nabízíme jako botanický nebo sběratelský materiál, či surovinu pro další zpracování.

Tradiční dávkování: 8–10 listů (cca 5 g) suché byliny vložíme do jednoho litru studené vody a přivedeme k varu. Povaříme zhruba 10 minut a scedíme. Popíjíme 3× denně jeden šálek.

Vzhledem k nejasnému působení na metabolismus cukrů (hypo- i hyperglykemický efekt) se nedoporučuje achiote diabetikům! Nesmí jej užívat ani děti do tří let a těhotné ženy - ty kvůli možné kontrakci děložního svalstva.

Země původu: Peru

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: