Bezinková šťáva neslazená a čistě přírodní BOS FOOD 1l

Doplněno trochou citrónové šťávy, osvěžující chuť, při nachlazení a chřipkách, čištění, antioxidant, hubnutí.

Můžeme doručit do:
2.10.2023
1 - 3 dny
Kód: 6491
Značka: Bosfood
670 Kč
Kategorie: POTRAVINY

Doplněno trochou citrónové šťávy.  Má osvěžující chuť, její cenný obsah, je velmi účinný při nachlazení a chřipkách. Čerstvé bezinky jsou po sklizni vařené. Čistá šťáva poté projde sítem a dalším zpracováním. Za stálého míchání je krátce vařena na mírném plameni a plněna do lahví. Je velmi ceněna při nachlazení, chřipce a dalších nemocech.

Bez černý je často používán pro podporu imunitního systému a jeho přirozené obranyschopnosti, zejména v rizikových částech roku.

Použití:
- antioxidant,
- čištění - vylučování,
- přirozená obranyschopnost - imunitní systém,
- hladina cukru v krvi,
- respirační zdraví,
- kontrola hmotnosti.

Výživové hodnoty na 100 g / 100 ml
Kalorie 124 kJ / 29 kcal
Tuk 0,3 g
z nichž jsou nasycené mastné kyseliny 0,06 g
Sacharidy 6 g
z toho cukru 6 g
Protein 0,5 g
Sůl 0,01 g

Složení: Ze 100% čisté džusy. Uchovávejte v chladu a suchu.

Popis:
V přírodě roste volně na světlých i polostinných místech. Dříve se vyskytoval u každého bydlí, které chránil před čarodějnicemi, zlými duchy či bleskem.. Kvete v červnu a červenci. Květy mají žlutobílou barvu v odstínech slonové kosti. V době květu se šíří kolem bezu omamná vůně a i po odkvětu má tato rostlina zvláštní aroma. Plody bezu jsou malé, černé, kulaté, lesklé peckovice. Začínají dozrávat koncem srpna. Plody jsou i vyhledávanou potravou některých ptáků, kteří potom roznášejí nestrávená semínka po okolí a tím napomáhají rozšiřování rostliny, díky čemuž najdeme bez skoro všude. Sbírá se květ nebo plody, někdy se sbírávaly i listy, kůra nebo kořeny. Květy se sbírají za suchého počasí nejlépe před jejich úplným rozvitím. Plody se sbírají za plné zralosti a suší se stejně jako květ. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu