Vzhledem k situaci s koronavirem, zvýšené poptávce po produktech a zavření některých skladů našich dodavatelů, prosíme o trpělivost při vyřizování vašich objednávek. Budeme se snažit je vyřizovat v co nejkratším termínu.

Kuzu kořenový škrob BIO 1kg

Kuzu je tradiční japonský kořenový škrob - k tělu nejšetrnější možné zahušťovadlo. V kuchyni využívaný jako velmi kvalitní škrob.

Můžeme doručit do:
26.1.2021
1 - 3 dny
Kód: 3415
Značka: SUNFOOD
1 429 Kč
Kategorie: POTRAVINY

Kuzu je tradiční japonský kořenový škrob - k tělu nejšetrnější možné zahušťovadlo v BIO kvalitě.

Podle Ájurvédy působí skvěle na trávení. Je považován za nejlepší a nejlehčí potravu pro člověka.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích těchto plodů a látky PAC na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Použití
- zahušťování jídel (běžně jako škrob bramborový)
- úprava omáček, polévek
- dezerty, sladká jídla
- Připravit z něj lze i kvalitní léčivý nápoj, který můžeme dochutit ovocnou šťávou. Příprava je jednoduchá - stačí rozmíchat 1 - 2 lžičky kuzu v 200 ml vody a přilévat do vroucího pokrmu. Stále míchejte, dokud se nestane průhledným.

Návod k přípravě: Na jeden šálek tekutiny rozpusťte 1 - 2 lžičky ve studené vodě a poté přidejte do polévek, omáček, pudinků a za stálého a pomalého míchání vařte na mírném plameni dokud nezprůhlední.

Kuzu je škrob z kořene japonského vinného keře Pueraria lobata. Svými účinky podporuje zažívání a správnou funkci střev, posiluje imunitu, snižuje únavu, má detoxikační účinky, napomáhá uvolnění svalového napětí, při pravidelném užívání napomáhá i při migrénách, snižuje u žen obtíže spojené s dobou klimakteria a využívá se také v dobách nachlazení a teplot. Jeho nízká kalorická hodnota jej činí dietním doplňkem.

Kalorická hodnota/energie (na 100g): 1432 kJ/342 kcal. Bílkoviny: 0,2 g. Sacharidy: 83,8 g. Tuky: 0,5 g. Vláknina: 0,0 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.):

Skladování: Skladujte v suchu.

Kuzu nápoj
Při přípravě kuzu nápoje použijeme asi 1,5 čajové lžičky na 1 šálek vody. Jestliže chceme mít nápoj hustší, použijeme 2 lžičky na 1 šálek vody. Ve většině případů použití rozpustíme prášek v malém objemu studené vody a posléze nalijeme před koncem varu do vody s dalšími ingrediencemi. Ponecháme lehce bublat přibližně 5-7 minut za občasného míchání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: