Arame Original Mitoku, Japonská hnědá řasa 50g

Hnědá mořská řasa, mají velmi jemnou chuť i aroma, obsahují velké množství jódu, vápníku a vlákniny.

Můžeme doručit do:
1.3.2024
1 - 3 dny
Kód: 3423
Značka: SUNFOOD
144 Kč
Kategorie: Řasy

Mořské řasy ARAME patří mezi hnědé řasy. Mají velmi jemnou chuť i aroma, rostou na pobřeží japonského ostrova Izu. Listy mají tvar vějíře, který je asi 30 cm dlouhý a 4 cm široký. Sbírá se ručně od května do srpna. Potom se sedm hodin vaří a suší na slunci. Pro lepší užití v kuchyni se krájí na tenké nudličky.

Arame má nasládlou chuť, což způsobuje vysoký obsah přírodního cukru. Obsahuje velké množství jódu, vápníku a vlákniny.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Návod k přípravě: Lístky Aramme jsou hnědé, sušením přechází až do černé barvy. Arame je vhodnou řasou při prvních pokusech s řasami v kuchyni, protože má nevýraznou chuť bez charakteristického mořského zápachu. Řasa arame je jednoduchá a rychlá na vaření, vhodná pro začátečníky. Před přípravou řasu opláchneme tekoucí vodou a pak ji asi 15 minut namáčíme v dostatečném množství vody nebo vývaru. Po čtvrthodině, kdy řasa zdvojnásobí svoji velikost, ji vložíme na dalších 15 minut do vroucí vody. Vodu slijte a použijte pro přípravu polévek. Arame je vhodným doplňkem obilninových a luštěninových pokrmů, ale po uvaření ji můžeme vmíchat i do salátů. Při vaření zvětší svůj objem asi na pětinásobek.

Recept na Arame na houbách:
1 pl arame, 2 šálky nakrájených čerstvých hub, 1 1/2 pl shoyou, brokolice.
Předem namočenou arame vaříme s houbami a shoyou 30min v trošce vody . V jiném hrnci na pařáku uvaříme brokolici. Oboje smícháme a podáváme s rýží.

Řasy servírujte sice v malých množstvích, ale zato pravidelně. Používají se spíše jako koření při vaření luštěnin (doba přípravy se tím zkracuje) nebo se přidávají pro zvýraznění chuti do polévek či zeleninových jídel. Řasy, které jsou vlastně jakousi mořskou zeleninou, obsahují o 10 - 20 procent více minerálních látek než běžná zelenina. Navzdory vysoké schopnosti vstřebávat minerály neabsorbují řasy z mořské vody škodlivé látky. Kde je stupeň znečištění vody příliš vysoký, tam řasy prostě nerostou. 

Ve 100 g Arame najdeme 170 mg vápníku a 12 mg železa.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu