HAX5.9 - xiaoyaowan - wan/pokroutky 200ks

Moderní Číňané považují pokroutky xiaoyaowan za ochránce své rodinné pohody, který stráží dobrou náladu ženské části domácnosti.

Můžeme doručit do:
16.4.2024
Skladem
Kód: 63
250 Kč
Kategorie: BYLINY

Moderní Číňané považují pokroutky xiaoyaowan za ochránce své rodinné pohody, který stráží dobrou náladu ženské části domácnosti. Dobrá nálada je klíčem k udržení mladistvého vzhledu.

Doplněk stravy.

Složení:
Bupleuri radix (chaihu, kořen prorostlíku), Angelicae sinensis radix (danggui, kořen děhele čínské), Paconiae radix alba (baishao, kořen pivoňky bělokvěté), Atractylodis macrocephalae rhizoma (baizhu, oddenek atraktylodu velkohlavého), Poria cocos (fuling, sklerocium pórnatky kokosové), Menthae herba (bohe, nať máty), Zingiberis rhizoma recens (shengjiang, oddenek zázvoru čerstvý), Glycyrrhizae radix praeparata (zhigancao, kořen lékořice upravený).

Balení obsahuje 200 koncentrovaných pokroutek. Cca 37 g pokroutek, což odpovídá 75 g zdrojových bylin. Koncentrace 2 : 1. Koncentrované pokroutky se vyrábějí z jednotlivých bylin moderním postupem, který upřednostňuje malý objem a praktičnost užívání.

WANXI (dodáváno nejčastěji ve formě pokroutek, čínsky wan)

    koncentrace 2 – 2,5 : 1
    8 pokroutek odpovídá cca 3 g sušených bylinek
    200 pokroutek v jednom balení
    1 balení odpovídá cca 75 g sušených bylinek
    klasická podoba kuliček, které ale díky zavedení mírné koncentrace jsou již velmi malé a tedy dobře polykatelné
    pokroutky umožňují jemněji škálovat dávkování
    4 pokroutky Wanxi odpovídají přibližně 1 tabletě Sinecura

V Číně se užívá mnoho prostředků a přípravků, jejichž použití a způsob přípravy nejsou u nás zatím zcela běžné. Jedním z nich jsou i pokroutky. Nelze je konzumovat jako základní potravinu, ale pouze jako doplňky stravy.

Pokroutky jsou starou lékárenskou formou, kterou v současnosti v na Západě nahradilo používání tablet a dražé. Použití této formy má však u čínských přípravků své opodstatnění, neboť některé rostliny se do nich používají čerstvé, což by při využívání tablet či dražé nebylo možné.

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Doporučené dávkování 1 - 3x denně 8 pokroutek s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla. Při uvedeném dávkování vystačí balení přibližně na jeden měsíc.

Další používané názvy:

    xiao yao wan
    xiaoyaopian (xiao yao pian)
    xiaoyaosan (xiao yao san)

Náhradní produkt k: HAX5-2240

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu