Vzhledem k situaci s koronavirem, zvýšené poptávce po produktech a zavření některých skladů našich dodavatelů, prosíme o trpělivost při vyřizování vašich objednávek. Budeme se snažit je vyřizovat v co nejkratším termínu.

Vrbovka malokvětá nať 100g

Antioxidant. Pohyblivost kloubů. Komfort (před) menstruační & menopauze. Normální funkce prostaty. Normální funkce dolních močových cest.

Můžeme doručit do:
26.2.2021
Skladem
Kód: 3755
Značka: World Herbs
59 Kč
Kategorie: BYLINY

Vrbovka malokvětá (Epilobium herba) je vytrvalá bylina, která dorůstá až 80cm výšky. Je známá po celé Evropě, v severských oblastech Islandu a Grónska, v Asii, včetně Malé Asie, Kavkazu, Sibiře, Dálného východu a Japonska. Její výskytl zabírá také velké části Severní Ameriky. Roste především v okolí lesů, v jejich lemech a pasekách, kde může tvořit v době květu nádhernou dominantu porostu. Dále na rumištích, na kamenitých, štěrkovitých i hlinitopísčitých porostech. V našich podmínkách ji nejčastěji nalezneme u potoků, v lučních příkopech a rybníků.

Fytoterapeuticky využitelnou částí vrbovky je nať s listy, stonkem i květy. Užívání vrbovky malokvěté se doporučuje pro udržení normálních funkcí kloubů, normální pohyblivosti. Řadí se do skupiny antioxidantů. Vrbovka malokvětá se doporučuje při problémech spojených s menstruací a menopauzou, kdy tiší příznaky a napomáhá hladšímu průběhu těchto procesů. Vrbovka je také schopna udržovat normální funkce dolních močových cest a přirozené zdraví prostaty.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Tradiční užití:
Jedna vrchovatá čajová lžička na 250 ml vařící vody, přiklopit a nechat louhovat do vychladnutí na teplotu těla. Pít 2× denně jednou ráno na lačno a poté později večer. Fytoterapeutická kůra by měla trvat 12–16 týdnů. Při preventivním užití stačí ráno na lačno po dobu šesti týdnů. To vše 1–2× do roka.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Obsah: 100 g natě vrbovky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: