MOXA - sálání pelyňku - Hunan

Sálání pelyňku Hunan - velmi kvalitní pelyňkové moxy. Teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Můžeme doručit do:
6.6.2023
Skladem
Kód: 217
Značka: PRAGON
210 Kč

Balení obsahuje velmi kvalitní pelyňkové moxy Hunan, 10x válec doutníkového typu (moxovací doutníky) 1,5 x 21 cm.

Sálání pelyňku Hunan - velmi kvalitní pelyňkové moxy.

Podrobně se moxováním zabývá Hans Höting ve své knize Moxa - klasická léčebná metoda; rovněž tuto knihu si na našm eshopu můžete objednat.

Úvodem

Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla - postižených ploch nebo akupunkturních bodů.

Využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Pozoruhodně účinné je moxování zejména u preventivního posilování organismu a utužování zdraví.

Je třeba zdůraznit, že se k prohřívání používá přírodního způsobu léčby - tepla sálajícího při doutnání nejjemnějších částí mladých květů čínského pelyňku

Jak moxování funguje?

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k nemocem přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se sálavým hluboko prohřívajícím teplem uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám.

Starověký klasik Pien-Čchue (5.st.př.n.l.), který se poprvé v historii ve svých dílech zabýval výhodami moxování oproti akupunktuře, zdůrazňoval, že význam moxování spočívá v tom, že se tělu dodává nová energie, která může být použita za podmínek nedostatku i nadbytku, a to jako protiklad k akupunktuře, kterou je možno použít pouze, pokud má tělo dostatek vlastní vitální energie, a kterou nedoporučoval u oslabených osob, neboť by mohla ještě více prohloubit jejich slabost. Zdůrazňoval proto mj. význam používání moxy u oslabených a starých osob. V Úvodu do medicíny (dílo z roku 1575) se říká: "Když nemoc přestane odpovídat na bylinky a akupunkturu, doporučuje se moxování".

O pelyňku

Lístky pelyňku (Artemisia chinensis) mají za sebou dlouhou tradici používání; čínská medicína jim přisuzuje teplou (jangovou) povahu, hořkou a pálivou chuť, účinky na doplnění krve a energie čchi. Používá se jich u nemocí z chladu a vlhkosti. Nejčastěji se používá "vata" z kvítků pelyňku formovaná do doutníků, které umožňují snadnou aplikaci. Moderní výzkumy prokázaly, že v indikovaných případech požehování urychluje cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze a že podporuje a upravuje menstruaci.

Vůně hořícího pelyňku u většiny lidí navozuje pocit uvolnění. Po celém světě má pelyněk pověst byliny, která chrání před zlem. V lidové tradici se pelyňkem plnily polštářky na spaní, aby spánek nebyl rušen zlými sny.

Použití moxy

· nadměrná citlivost na chlad v kterémkoli věku
· preventivně při sklonu k častému nachlazení, poruchách imunity, zahlenění
· doplnění tepla namáhanému organismu (sportovci, osoby pracující v chladu)
· chladné končetiny
· chronické vyčerpání, slabost, únavový syndrom
· lokální prohřátí míst, na kterých je pociťován chlad (kloubů, šlach i svalů)
· lokální necitlivá místa
· nadměrné pocení v průběhu dne
· k obecné podpoře zdraví a k dodání energie
· revmatické bolesti zhoršující se v chladu
· artritidy, záněty šlach (tendinitidy), natažené svaly, poranění ze sportu
· Bechtěrevova choroba - postupné tuhnutí páteře
· bolesti zad (hexenšus), bolesti v oblasti beder, sedacího nervu, ztuhnutí ramenou a krku, vyhřezlé ploténky
· anuréza zhoršovaná chladem (nemožnost močení)
· enuréza zhoršovaná chladem (bezděčné pomočování)
· zadržování vody v organismu, otoky zhoršované chladem
· časté močení starých lidí z důvodu prázdnoty jangu ledvin
· děložní krvácení z nedostatku energie
· neplodnost, impotence (pokud je oboje zapříčiněno chladem)
· bolestivá menstruace, menstruační křeče
· astma chladného typu
· bolesti břicha a žaludku (ustupující teplem)
· průjmy zhoršované chladem nebo chladnými potravinami
· trávicí obtíže zhoršované chladem nebo chladnými potravinami
· deprese
· osteoporóza
· malárie
· záněty a chladové vředy (karbunkly a skrofulóza chladného typu)
· zmírnění akutního svědění u některých typů ekzému, účinek však vydrží jen několik hodin
· syndromy tradiční čínské medicíny: syndromy jin, chladu či prázdnoty.
· u osob, které nekonzumují jangové potraviny (zejména maso) a naopak preferují jinovou zeleninu či mléčné výrobky, lze organismu moxováním snadno doplnit tolik žádané teplo.

· Moderními výzkumy se zjistilo, že moxování zvyšuje počet erytrocytů, leukocytů, endorfinů a má antihistaminové působení, takže tlumí záněty

· Současné čínské studie rovněž prokazují úspěšnost u některých obtíží dýchacího ústrojí, ulcerózních kolitid a i v případech, kdy je nutno otočit plod do fyziologické pozice (hlavičkou napřed).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu