Maitake- Trsnatec Lupenitý MRL Bio mycélium/biomasa 250g

Obchodní balení obsahuje 250 g BIO prášku - jemně mleté BIO biomasy (mycelia i primordia) příslušné houby.

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Skladem
Kód: 30
2 390 Kč –4 % 2 290 Kč
maitake biomasa
2 390 Kč –4 %

V japonském překladu je maitake "tančící houba". Prý proto, že nálezce houby vždy radostně tančil, protože se její hmotnost ve středověku vyvažovala stříbrem. Maitake je jedlá houba, která paraziticky roste u dubů, kde vytváří mohutné trsy,

česky trsnatec lupenitý
japonsky maitake
čínsky huaishuhua
latinsky Grifola frondosa

Balení obsahuje 250 g jemně mleté BIO biomasy sestávající ze zárodků plodnic (primordia) a podhoubí (mycelia) houby: Grifola frondosa, trsnatec lupenitý. Biomasa BIO má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě, a je dále umocněn využitím i jejího enzymaticky aktivního podhoubí.

BIO přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.

Maitake-MRL BIO - trsnatec lupenitý je jedlá houba, která paraziticky roste u báze kmenů dubů, kde vytváří mohutné trsy, složené z velkého počtu větví a větviček, které při pohledu shora tvoří soustředné kruhy. V japonštině se jmenuje maitake, "tančící houba". Někteří říkají, že se tak jmenuje proto, že ve starověku její nálezce vždy radostí tančil, protože se její hmotnost vyvažovala stříbrem. Podle jiných názorů se tak jmenuje, protože plodnice k sobě velmi těsně přiléhají a překrývají jedna druhou a připomínají tak roj motýlů v divokém tanci. Domovinou maitake je severovýchodní Japonsko a Severní Amerika.

U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům sdělování těchto informací vícenásobně zakazuje nejen unijní, ale i česká legislativa, aniž by však pro poučení a blaho občanů zabezpečila náhradní informační kanál. Nezbývá nám, než Vás odkázat na jiné zdroje, jako jsou např. specializovaní výživoví poradci, knihy, časopisy, databáze vědeckých článků a důvěryhodné stránky na internetu.

Doporučené denní dávkování 1 - 3 g denně alespoň s půlhodinovým odstupem od jídla. Při uvedném dávkování vystačí jedno balení BIO biomsy přibližně na 4 měsíce. Každé balení BIO biomasy á 250g obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy.

Přírodní zdroj minerálů a vitamínů.
Obsahuje draslík, vápník a hořčík, vitamíny B2, D2 a niacin, vlákninu a aminokyseliny.
Obsahuje betaglukany. Betaglukany byly označeny v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu.

Chemické a biologické vlastnosti v jedné tabletě MAITAKE (500 mg)
Účinná složka Grifola frondosa – biomasa 500 mg
Pojiva žádná
Aktivní enzymy:
bílkoviny 20,2 mg, aktivita glukoamylázy/glukanázy 1,6 U, redukující cukry 24,0 mg, aktivita proteázy 4,9 U, polysacharidy vázané na bílkoviny 79,5 mg, aktivita superoxidismutázy (SOD) 70,2 mU, aktivita peroxidázy 40,2 mU, Cytochrom P-450 0,6 nmoles, aktivita lakázy 411,5 mU, Cytochrom P-450 reduktáza 7,14 mU,  sekundární metabolity (inhibitory trombinu) 49 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu