Shiitake MRL (šitake) mycélium/tablety 90 tbl.

Obchodní balení 90 tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) Lentinula edodes.

Můžeme doručit do:
18.6.2024
Skladem
Kód: 35
590 Kč

Shiitake-MRL - 90 tablet á 750mg
česky: houževnatec jedlý, šitake nebo šiitake
japonsky: shiitake 
čínsky: xianggu 
latinsky: Lentinula edodes 

Domovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Jako potravina s blahodárnými účinky se používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století o ní tvrdí čínský lékař Wu Jue, že tato potravina má uplatnění i jako léčivo u onemocnění horních cest dýchacích, slabého oběhu krve, onemocněních jater, vyčerpání a slabosti, pro podporu energie a prevenci stárnutí.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Přírodní zdroj minerálů a vitamínů - obsahuje draslík, fosfor, železo, zinek, vápník, měď, horčík, mangan, germanium, stroncium, vitamíny B2 (riboflavin), C, D2, přibližně 30 enzymů a přes 10 esenciálních aminokyselin, proteiny a vlákninu

V současné době se zaměřují výzkumy na používání dvou extraktů ze shiitake: LEMu a polysacharidu lentinanu, které však už neobsahují široké spektrum dalších aktivních látek jinak běžně přítomných v shiitake a v biomase z ní.

Balení má 90 tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému houževnatci a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Dávkování
Obchodní balení 90 tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) Lentinula edodes.

Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

Chemické a biologické vlastnosti v jedné tabletě SHIITAKE-MRL (500 mg)
Účinná složka Lentinula edodes – biomasa 500 mg 

Aktivní enzymy 
bílkoviny 39,9 mg, aktivita glukóza-2-oxidázy 6,3 mU, redukující cukry 16,9 mg, aktivita proteázy 9,1 U, polysacharidy vázané na bílkoviny 148,2 mg, aktivita superoxidismutázy (SOD) 18,9 U, aktivita xylanázy 100 mU, Cytochrom P-450 1,1 nmoles, aktivita peroxidázy 3,7 mU, Cytochrom P-450, reduktáza 13,49 mU, 
aktivita lakázy 52,4 mU

Přípravkek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Uchovávejte mimo dosah dětí.
Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící.
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Zdravotní tvrzení u tohoto produktu nám zakazuje legislativa EU.

Bližší informace naleznete na veřejně dostupných zdrojích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu