Vzhledem k situaci s koronavirem, zvýšené poptávce po produktech a zavření některých skladů našich dodavatelů, prosíme o trpělivost při vyřizování vašich objednávek. Budeme se snažit je vyřizovat v co nejkratším termínu.

Arónie - Černý jeřáb - Aronia melanocarpa - sušený plod 100g

Plody arónie mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantů - antokyanů. 

Skladem
Kód: 3482
Značka: World Herbs
49 Kč
Kategorie: Vitamín C

Arónie (Černý jeřáb, Aronia melanocarpa, Temnoplodec, Chokeberry) je opadavý keř původem ze Severní Ameriky. Jeho plody jsou velmi ceněné jako bohatý zdroj antioxidantů (hlavně antoakyny), vitamínů, tříslovin.

Plody arónie (černého jeřábu) mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantů - antokyanů.
  Antokyany jsou látky, které se nacházejí ve slupce arónie. Vytvářejí se spolu s tmavě modrými a černými pigmenty na ochranu plodu před slunečním zářením.  Při měření síly absorpce volných kyslíkových radikálů, způsobujících stárnutí organismu, vykazuje Arónie jednu z nejvyšších zaznamenaných hodnot. Má trojnásobnou hodnotu než borůvky.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Tradiční užití: Arónie je trpké nasládlé chuti. Doporučuje se ji konzumovat sušenou, tepelně neupravenou. Můžeme ji užívat přímo, nebo rozmixovat a vyrábět silné antioxidační džusy, či s mlékem koktejly. Při užití v nápojích a přidáním malého množství cukru se ztrácí trpkost a vystupuje úžasná specifická chuť připomínající borůvky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: