Nopal - Opuncie prášek 300g

Prášek Nopal z nejlepších kaktusových fíků, který vyživuje tělo minerály a vitamíny a zároveň pomáhá metabolismu zpracovávat tuky a cukry.

Můžeme doručit do:
3.6.2024
1 - 3 dny
Kód: 4384
Značka: Dar z přírody
345 Kč
Kategorie: Multivitamíny

100% přírodní, nápoj v prášku ze sušených kaktusových fíků.

Prášek Nopal z nejlepších kaktusových fíků, který vyživuje tělo minerály a vitamíny a zároveň pomáhá metabolismu zpracovávat tuky a cukry.

Nopál neboli opuncie
 je tradiční mexický kaktus plný vitamínů, minerálů, aminokyselin a endemických látek, což z něj dělá superpotravinu budoucnosti. Poslední dobou je objektem zkoumání těch nejmodernějších a největších laboratoří světa. Nopál pochází původně z Mexika, kde byl Aztéky kultivován a hojně užíván. Prostřednictvím španělských a portugalských námořníků, byl zavlečen k středozemnímu moři a pak do celého světa.

Nopál je bohatý na železo, vápník, draslík, stopové prvky jako hořčík,mangan,křemík obsahuje velké množství pektinů, vysoký obsah vitamínů B a C, vlákninu a především 17 aminokyselin z nichž 8 je základních a nemohou přirozeně v lidském těle vzniknout. Nopál má velice nízkou kalorickou hodnotu.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Dávkování: 3x denně 1-2 čajové lžičky nejlépe 20 min před jídlem rozmíchejte v 200-250 ml vody nebo džusu. Doporučuje se rozmíchat v mixéru nebo sportovní láhvi.

Při užřívání nopalu bude Váš organizmu schopen udržet po Neera kúře kila dole a zároveň bude kvalitně vyživen.

Průměrné nutriční hodnoty Nopalu v denní dávce (15g): energetická hodnota: 17,1kcal/72,5kJ, bílkoviny 1,17g, tuky 0,6g, sacharidy 10,3g, vláknina 8,48g, přírodní cukr 1,65g. Minerály: vápník, hořčík, sodík, draslík, železo. Vitamíny: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12 a C.

Prášek Nopalu neobsahuje žádná aditiva, barviva nebo dochucovadla.

Opuncie (Opuntia Mill.) - Nopal je sukulentní rostlina z čeledi kaktusovité (Cactaceae). Tyto rostliny jsou původem z oblasti rozkládající se od Kanady po Ohňovou zemi. Aztéky byl kultivován a hojně užíván. Prostřednictvím španělských a portugalských námořníků, byl zavlečen k středozemnímu moři a do celého světa. Opuncie zahrnuje asi 300 druhů, původem z Ameriky, objevena byla údajně roku 1515 na Haiti. Opuncie tvoří jednu podčeleď čeledi kaktusů. Charakteristické je pro ně vytváření těla složeného z mnoha na sebe navazujících článků, nejčastěji plochých. Tím se odlišuje od ostatních kaktusů, které mají těla kulovitá, válcovitá nebo sloupovitá s výrazným centrálním článkem. S pěstováním těchto rostlin se začalo asi před 8 000 lety v  Mexiku. Nejdůležitějším druhem je Opuntia ficus-indica, která má 2 formy. O. ficus-indica f. amyclaea je s trny, f. inermis beztrnná. V současnosti jsou nejvíce pěstované v Mexiku, Brazílii, Bolívii, USA, Itálii, severní a jižní Africe a v Indii.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu