Asafoetida - Čertovo lejno

Aromatická pryskyřice kořene Ferula asafoetiada, někdy se mu říká ločidlo nebo čertovo lejno. Má velice příjemnou chuť a při vaření nahrazuje cibuli a časnek.

Varianta
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 6410/50
Značka: SIDDHALEPA
65 Kč
Kategorie: POTRAVINY

Aromatická pryskyřice kořene Ferula asafoetiada, někdy se mu říká ločidlo nebo čertovo lejno.

Má velice zvláštní chuť - nahrazuje při vaření cibuli a česnek.

Používá se při přípravě luštěninových i zeleninových jídel i slaných specialit. V  jižní Indii je běžnou součástí jídel zvaných souhrnně dal - různé směsi luštěnin a ořechů, ale může být použita i na rožněná a pečená masa, zvláště na skopové a na ryby. Do luštěnin se také přidává pro své pozitivní účinky na trávení aí proti nadýmání.

Složení: Rýžová mouka, arabská guma, asafoetida (7 %), kurkuma

Asafoetida je aromatická pryskyřice kořene Ferula asafoetiada, kterému se též říká ločidlo nebo čertovo lejno. Protože je pryskyřice velmi silně aromatická, musí se používat s opatrností. Doporučuje se rozpustit ji v horkém oleji, rozpuštěná pryskyřice se lépe dávkuje a rozptýlí se v jídle a vysoká teplota mění chuť a vůni k lepšímu. Za dostatečné množství do jídla pro čtyři osoby je považována kulička velikosti hrášku.  přidává se Do asafoetidy se ještě přidává rýžová mouka a kurkuma a pro lepší trávení je ještě opražena. Takto upravené koření lze používat i pro studenou kuchyni.

Asafoetida je pryskyřice kořene Ferula asafoetiada, která se získává z rostlin vzdáleně příbuzných kmínu nebo fenyklu nařezáváním dužnatých stonků a kořenů. Z rostlin vytéká šťáva, která na vzduchu tuhne a postupně mění barvu ze žluté na červenohnědou. Její zápach je opravdu strašný, proto se pro kuchyňské účely upravuje pražením. Ve středověku byl považován za lék.

Upozornění: Zpracovává se na stejné výrobní lince jako lepek. Uchovávejte v chladu a suchu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu