Pyré rakytník, neslazené, jemně pasírované 680g

Plody rakytníku řešetlákového obsahují vysoké množství vitamínu C, dále karotenoidy, flavonoidy a vitamin E, a jsou tak cenným zdrojem vitamínů a minerálů. 

Můžeme doručit do:
4.10.2023
1 - 3 dny
Kód: 4767
Značka: Bosfood
615 Kč
Kategorie: POTRAVINY

Plody rakytníku řešetlákového obsahují vysoké množství vitamínu C, dále karotenoidy, flavonoidy a vitamin E, a jsou tak cenným zdrojem vitamínů a minerálů.

Rakytník řešetlákový je co do chuti poněkud natrpklý a může být použitý na doladění do polévek, omáček, čatní a dokonce i mrkve, čočky, dýně, zelí, tuřínu a sladkých brambor. Také glazury na dorty a sušenky dostanou díky němu nakyslou a ovocnou chuť.

Rakytník má svůj mezinárodní název Hippophae odvozený ze staré řečtiny a v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové vypozorovali, že koně, kteří požírali tuto dřevinu, získávali lesklý nádech srsti. Rakytník má desetkrát více vitamínu C než pomeranč a obsahuje mnoho dalších léčivých látek - vitamín A, E a K. Dále obsahuje flavonoidy, karotenoidy, karoteny, kyselinu listovou, provitamín D, fytoncidy, třísloviny, minerální soli (železo, bór, mangan), organické kyseliny a nenasycené mastné kyseliny. Aby člověk splnil svou denní spotřebu vitamínu C, stačí mu jedna jediná bobulka. Pro léčitelské potřeby se využívají všechny části keře, včetně dřeva. Rakytník řešetlákový je rostlina známá již v dávné minulusti. Tradičně byl užívan v lidovém léčitelství Ruska, Sibiře, Mongolska, Tibetu, Číny a dalších oblastí. Rakytníkový olej byl používán ruskými kosmonauty jako vitamínový doplněk a ochrana před zářením.

Rakytník jako vitamínová bomba je vhodný jako doplněk stravy pro všechny vytížené kategorie (sportovci, děti, starší lidé ), ale také jako posilující prostředek při namáhavých cestách, udržující koncetraci a bdělost.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Přirozená obranyschopnost / imunitní systém. Normální stav pokožky. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální trávení. Energie - tonus - únava.

U rakytníku nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky, je vhodný i pro dlouhodobé užívání.

Složení: rakytníková dužina, jemně propasírovaná.

Před otevřením dobře protřepejte. Uchovávejte při teplotě do +14°C. Po otevření uchovávejte v chladu a spotřebujte do 3 dnů.

Odpovědný podnikatel: baleno pro: BOS FOOD Duesseldorf Lebensmittel Großhandel GmbH, Gruenstr. 24 c, 40667 Meerbusch, Německo.

Nutriční hodnoty na 100g
Kalorie 221 kJ/53 kcal
Tuk 2,3 g
z toho nasycené mastné kyseliny 2 g
sacharidy 9 g
z toho cukry 9g
vaječný bílek 1g
Sůl < 0,01 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu