Pekanové ořechy natural 200g

Pekanové ořechy mají vysoký obsah vlákniny a jsou bez sodíku. Pro svou „máslovitost“ je vhodný i na výrobu ořechových sýrů, či jako přídavek do semínkových krekrů a ořechových chlebů, na pečení a na koláče, sušenky a cukroví.

Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem
Kód: 3857
Značka: World Herbs
139 Kč

Pekanové ořechy rostou na ořechovci pekanovém a svůj původní název získali již od Indiánů díky tvrdosti své skořápky, kdy „pecan“ znamená „ořech, k rozbití jehož skořápky je potřeba kámen“.

Pekan (Carya illinoinensis) je listnatý strom původem ze Střední a Jižní ameriky, původně rozšířeného kolem řeky Mississippi. Opadavý strom dorůstá výšky 25 - 50 metrů. Jádro je podobné vlašskému ořechu, tvarem trochu podlouhlejší a chutí jemnější a máslovější.

Pekanové ořechy mají vysoký obsah vlákniny a jsou bez sodíku, obsahují kolem 71 % tuků a 10% bílkovin, dále provitamín A, B vitamíny, vysoké množství fosforu a draslíku, vápník, železo aj.

Thiamin má vliv na normální činnost srdce.

Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci, normálnímu metabolismu makroživin, mastných kyselin, vitaminu A. Udržuje normální hladinu testosteronu v krvi, funkci imunitního systému. Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Fosfor přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální funkci buněčných membrán.

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na činnosti nervové soustavy a svalů, syntéze bílkovin a procesu dělení buněk.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k těmto ořechům.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Použití: Pekanový ořech je možné jíst buď samotný, nebo z něj připravit pomazánku. Pro svou „máslovitost“ je vhodný i na výrobu ořechových sýrů, či jako přídavek do semínkových krekrů a ořechových chlebů. Pekanové ořechy jsou obzvláště oblíbené na pečení a na koláče, sušenky a cukroví.

ALERGENY: Produkt obsahuje skořápkové plody a může obsahovat

Skladujte v chladu (+10 ° C až + 15 ° C),  na suchém a tmavém místě.

Složení:  pekanové ořechy

Nutriční hodnoty:
Energie    733 kcal
Rostlinné tuky    70,1 g
Proteiny    9,2 g
Sacharidy    13 g
Vitamíny    A,B,C,E,K
Sůl    2,5 mg

Obsah: 1000g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu