Artyčok zeleninový (Cynara scolymus) 100g

Normální funkce močových cest - ledviny. Antioxidant. Normální činnost srdce /krevní lipidy. Normální trávení funkce střev, trávení a

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 3401
Značka: World Herbs
49 Kč
Kategorie: Antioxidanty

Sušený, řezaný list artyčoku kardového (Cynara cardunculus L.). Tato bylina bývá často nazývána jako planý bodlák.

Nezralé zelené úbory a řapíky se používají jako kulinářská pochoutka. Ve fytoterapii se však používá především list artyčoku.

Způsob použití: odvar, tinktura, likér

Artyčok zeleninový (Cynara scolymus) je trvalka až 1,5 metru výšky. dorůstající výšky až 1,5 m. Jeho pupeny jsou kulinářskou pochoutkou, z hlediska bylinkářství jsou ale zajímavější jeho listy. Artyčok patří do čeledi hvězdnicovitých, pochází ze Středomoří a k nám se dostal nejspíš někdy v 16. století.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální funkce močových cest – ledviny. Antioxidant. Normální činnost srdce /krevní lipidy. Normální trávení a funkce střev. Normální trávení a funkce jater, pročištění. Kontrola tělesné hmotnosti - krevní lipidy.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Tradiční užití:
Dvě čajové lžičky sušeného listu přelijeme čtvrtlitrem vroucí vody a necháme 15 minut odstát. Přecedíme a užíváme 3× denně.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Obsah: 100 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu