Len hnědý, lněné semínko celé 500g

Podporuje a usnadňuje trávení, uplatňuje se při kontrole tělesné hmotnosti. Má pozitivní vliv na menopauzální komfort, funkci prsou a prostaty.

Můžeme doručit do:
3.6.2024
1 - 3 dny
Kód: 4292
Značka: World Herbs
45 Kč

Lněné semínko:
Lněné semínko obsahuje vysoké procento tuku a to až 40%, 30% vlákniny a 20% bílkovin. Většina tuku obsaženého v lněném semínku jsou omega 3 mastné nenasycené kyseliny. 

Užívání lnu setého je datováno již 7 000 let před naším letopočtem. Len pochází z pásma od Středozemního moře po jihovýchodní Asii. Jedná se o velmi významnou jednoletou kulturní plodinu, pěstující se jak na semeno, tak na vlákno.

Použití: Před použitím je vhodné je namlít, či nadrtit - popřípadě dobře kousat. Lněné semeno se dá konzumovat samotné, či v salátech a podobně. Není potřeba ho tepelně upravovat. Má vynikající oříškovou chuť.

V dnešní době, při možné kontaminaci mořských ryb rtutí a těžkými kovy je lněné semínko jistotou a navíc vhodnou alternativou pro vegetariány a vegany.

Dosud schválená zdravotní tvrzení:

Antioxidant
Normální činnost srdce
Normální činnost pohlavních orgánů - hormonální aktivita
Normální trávení
Kontrola tělesné hmotnosti
Normální funkce střevního traktu (pravidelnost) 
Komfort při menopauze
Normální funkce střevního traktu (pravidelnost) 
Kontrola tělesné hmotnosti- chuť k jídlu
Normální funkce prsou
Normální funkce prostaty

Doporučené denní množství jsou 2-3 čajové lžičky. Doporučujeme jej pomlít, v horším případě pořádně rozkousat. Lněné semínko není třeba dál tepelně upravovat. Můžeme si udělat i odvar - dvě lžičky zalejeme čtvrtlitrem vařící vody a necháme 20 - 30 minut odstát. Scedíme a pijeme.

Je vhodný pro sportovce, pro muže i pro ženy,  ženám může pomoci při problémech v menopauze, může být účinný i při redukčních dietách, atd.

Alergeny: Produkt může obsahovat stopy arašídů a skořápkových plodů 

 

Energie 534 kcal
Rostlinné tuky 42,2 g
Proteiny 18,3 g
Uhlohydráty 28,9 g
Vláknina 27,3 g
Sodík -

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu