Karkade - Ibišek súdánský. okvětní lístky celé 150g

Karkade - Ibišek súdánský. okvětní lístky celé 1000g

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 3375
Značka: World Herbs
65 Kč

Sušené kalichy a kalíšky ibišku rozella (Hibiscus sabdariffa L.) Ibišek súdánský, sléz africký či súdánská růže. velké, neřezané. Květy mají světle červenou až tmavě fialovočervenou barvu, charakteristickou vůni a kyselou chuť. Jako karkade je nazýván bylinný nápoj z květů ibišku tedy ibiškový čaj.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Tonus / Vitalita. Normální funkce střevního traktu. Osvěžení těla. Vylučování vody z organizmu. Normální činnost cévní soustavy. Těžké nohy. Antioxidant.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Způsob použití: nálev, bylinné a ovocné čaje

Karkade je egyptský národní čaj. Karkade je druh velkovětého ibišku, z něhož jsou užívány pouze květy. Tento nápadný keř patří do rodu slézů, který se nazývá Ibišek sabdariffa. Velké květy mají až 4 cm, mají tmavě červenou barvu a výraznou vůni a nakyslou osvěžující chuť. V arábii bývá většinou doslazován cukrem.

Sušené květy Karkade připravené v nálevu zahánějí hlad i žízeň, navíc obsahují velké množství vitamínu C. Hotové karkade vypadá jako pohár plný krve - tak sytě červenou barvu má. Zajímavostí je, že pokud hotové Karkade vlijeme do studené vody - zmodrá, podobně jako český sléz, který je s ibiškem příbuzný. Už méně známý je čaj výhradně ibiškový, který je velmi oblíbený zejména v Egyptě. Má lahodnou kyselou chuť, která se kompenzuje velkým množstvím cukru, a silné aroma. Barva je krvavě rudá.

Příprava: lžící na 500ml zalít vroucí vodou a nechat 5 - 10 min. louhovat (podle chuti). Dosladit medem či cukrem. Možno ihned schladit studenou vodu. Pije se teplé i studené.

Obsah: 150 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu